• Login: Password:
 • CzechWoW » Forum » Podpora uživatelů » Jak nahrávat obrázky na forum
  pages: 1
  BloodAmmie
  • Reply #1  |  03-10-2009, 10:09:27
   [link]
  Jak nahrát obrázky na fórum?

  Není to tak složité jak se to na první dojem může zdát. Je to naprosto jednoduché. Na úvod bych měla říct, že server CzechWoW umožňuje nahrát jen obrázky typu PNG a JPG a může mít maximální velikost 5MB. Formát zjistíte podle koncovky obrázku. Obrázky se nahrávají na adrese - http://img.czechwow.net. Takže prvním krokem je(samozřejmě až po tom, co máte vybraný obrázek, který chcete nahrát) otevřít si prohlížeč a zadat tuhle adresu.

  Další krok je nahrát obrázek na server. Otevřete stránku, dáte Procházet.. a najdete cestu k souboru(obrázku). Cesta se Vám pak vypíše a s ním i název souboru, který buď můžete nechat tak nebo si ho podle sebe pojmenovat. (viz. screen)

  Po té co jste tohle udělali stačí jen kliknout na tlačítko Nahrát. Obrázek se začně nahrávat na server a podle velikosti obrázku a vaši rychlostí internetu to bude pár vteřinek trvat.
  Následně vám buď naskočí stránka, kde Vám vyjede adresa linku - screen. Pokud ovšem přejmenujete obrázek je docela možné, že zde už jeden obrázek se stejným jménem existuje. Potom musíte, znovu nahrát obrázek a zkusit ho pojmenovat jiným názvem. Pokud se však stane třetí možnost, která se občas vyskytne a to ta, že se vám neukáže ani jedna z těhle dvou možností, ale najede Vám úvodní prázdná stránka, tak nezoufejte. Někde došlo k chybě a nevyhodilo vám to adresu, ale váš obrázek byl na server nahrát. V takovém případě existuje ještě jedna možnost, jak získat adresu a to ta, že si zadáte adresu do prohlížeče - http://img.czechwow.net/?download= a za rovná se doplníte název obrázku, který jste při nahrávání zadali. Pokud si to nepamatujete, dejte v prohlížeči zpět a pokud máte Firefox tak vám vyskočí tabulka a v ní klikněte na Zrušit. když se kouknete máte znovu zadané stejné hodnoty, které jste zadávali. Pak stačí jen zkopírovat název obrázku i s koncovkou a dosadit za adresu, kterou jsem tady udávala. Teď už máte nahrány obrázek a s ním i adresu umístění obrázku na serveru.

  Jak dát obrázek na fórum?

  I zde existují tři možnosti.

  1) Adresu, kterou jste získali z nahrání obrázku zkopírujte jen do okna s vaší zprávou. Bude to vypadat takto:
  http://img.czechwow.net/?download=obloha-black-temple.jpg

  2) Druhá možnost je vložit adresu do atributů img, které naleznete v nabídce nad oknem kde píšete nový post(zprávu). Stačí jen kliknout a vložit do okna co vám vyskočí adresu a bude to vypadat následovně:


  3) Možnost je udělat obrázek jako odkaz. Postup je stejný jako v bodu č.2 akorát s tím rozdílem, že dáte url. Do vašeho příspěvku se pak vypíše něco takovéto [*url=http://img.czechwow.net/?download=obloha-black-temple.jpg][/url] (pozn. bez hvězdiček). Musítě ovšem ještě dopsat název linku, takže na konci mezi závorky dopíšte název [*url=http://img.czechwow.net/?download=obloha-black-temple.jpg] Váš název [/url]. Tohle je jedna možnost a nebo druhá, že si rovnou oznáčíte slovo a dáte url-adresu a už rovnou máte vypsáno, pod čím ten odkaz bude. Výsledek: Obloha v The Black Temple

  Nejpoužívanější a nejlepší způsob dávání obrázků na server je postup v bodě č. 1 a 3. Bod 2 totiž může při formátu PNG roztáhnout fórum, což není moc pěkná věc.


  Tohle je ode mne vše a doufám, že vám to aspoň trochu pomůže. Není to tak složité, ikdyž se to možná zdá. Případné dotazy či možnost zlepšení pište prosím do tohohle topicu nebo PM. Zároveň se omlouvám za všechny gramatické a jiné chyby v příspěvku.

  Vaše Ammie


  [ Upravil BloodAmmie  07-10-2009, 15:58:41 ]

  _______________________________

  BloodAmmie
  • Reply #2  |  06-10-2009, 21:04:56
   [link]
  Jak na obrázek do podpisu?

  Určitě si každý hned na začátku všiml, že zde existují podpisy a v nich různé formy obrázků. Nastavíte je v sekci Profil, který naleznete po přihlášení v horní části stránky. Máte zde asi 4 možnosti, jaký podpis si vytvoříte. První dva máte uvedene pod okýnem pro vytváření podpisu. Jsou tam dva předdefinované sigy už od Czechwowu. První je obsáhlejší s obrázekem a druhý bez obrázku a s méně informacemi. Stačí se jen řídit co je u nich napsáno. Nakonec budou vypadat takhle:

  1)

  2)

  Další možnost je si vložit vlastní obrázek jako podpis. Je to stejné jako kdyby jste chtěli vložit obrázek normálně na fórum. Nahrajete váš podpis (signature) na img.czechwow.net a výslednou hodnotu vložíte do atributů [img*][/img] (bez hvědičky!). Pokud chcete ovšem vlastní obrázek, berte na vědomí i pravidla, které se jich týkají:

  5.13 Maximální rozměry grafického podpisu hráče na fóru jsou omezeny šířkou 450px a výškou 200px. K tomuto podpisu lze doplnit maximálně jeden řádek textu standardní velikosti. Toto platí i v případě násobného použití standardnich bannerů czechwow.net. (pro kontrolu výšky: velký banner: 64px, zjednodušený banner: 40px)
  5.15 Je zakázáno používat animované podpisy na fóru.


  Dávám to jako nový příspěvek, jelikož mi to zase házelo fatal error při editaci a nakonec i při psaní nového příspěvku :-)

  [ Upravil BloodAmmie  06-10-2009, 21:10:25 ]

  _______________________________

  chrosta
  • Příspěvky: 11422
  • Smazán
  • OFFLINE
  • Poslat PM
  • Reply #3  |  07-10-2009, 10:37:31
   [link]
  ME prijde, ze img.czechwow.net blbne pro male obrazky ... ty mi to obcas nechce nacist :) velky obrazek, co se nacita dele, mi to vzdy sezere spravne :)

  Jinak suprove navody. Navrhuju dat do FAQ.

  _______________________________
  GM Chrosta, GM Chrostik (Databaze - testy, opravy)
  Ve hre jako Paja, Alexandra, Mystera, Lassie, Linda nebo Karin.
  Vsechny me herni chary najdete u Alliance v guilde The Berries.
  BloodAmmie
  • Reply #4  |  07-10-2009, 14:04:58
   [link]
  Quote: chrosta | 07-10-2009, 12:37:31
  ME prijde, ze img.czechwow.net blbne pro male obrazky ... ty mi to obcas nechce nacist :) velky obrazek, co se nacita dele, mi to vzdy sezere spravne :)

  Jinak suprove navody. Navrhuju dat do FAQ.


  Tak to nevim, me to delalo ruzne. I u velkych obrazku :) jinak dekuju.

  _______________________________

  pages: 1
  Forum Nav : Jump To This Forum